Με τίτλο «ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ … ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΡΑΔΙΟ», ο πρόεδρος του Πανελλήνιου Φαρμακευτικού Συλλόγου (ΠΦΣ) ανακοινώνει πως σε λίγες ημέρες οι Φαρμακοποιοί θα έχουν και διαδικτυακή ραδιοφωνική φωνή.
Ο ιντερνετικός ραδιοφωνικός σταθμός των Ελλήνων Φαρμακοποιών εκπέμπει επίσημα πρόγραμμα το επόμενο διάστημα, ενώ προσωρινά εκπέμπει μουσική σε περιορισμένο κύκλο. Ο λόγος της καθυστέρησης είναι η τακτοποίηση όλων νομικών διαδικασιών για την επίσημη λειτουργία του, απαραίτητες αν οι Φαρμακοποιοί των διαδικτυακών «ερτζιανών» επιλέξουν να προσελκύσουν διαφημίσεις.
Ωστόσο, η ανακοίνωση αυτή προκάλεσε κύμα επισκέψεων στη σελίδα του ραδιοφωνικού σταθμού που λειτουργεί δοκιμαστικά. Οι χιλιάδες επισκέψεις έριξαν το σύστημα, το οποίο μετά τις απαραίτητες ρυθμίσεις επανήλθε.
Σύμφωνα με τον Κώστα Λουράντο ο σταθμός θα είναι βήμα ενημέρωσης των ασφαλισμένων, ενώ η επιλογή της μουσικής που μεταδιδόταν το μεσημέρι Σάββατο ήταν του ίδιου του προέδρου του ΠΦΣ και αφιερωμένη σε όλα τα ζευγάρια, με εορτάζοντες.
Το linkγια το δοκιμαστικό πρόγραμμα, το οποίο δεν μπορεί, προς το παρόν, να υποστηρίξει πάνω από 10 χιλιάδες είναι http://pfs.sta.fm/.
Το virus.com.gr σας φέρνει καθημερινά τις πιο έγκυρες ειδησεις από τον χώρο της πολιτικής υγείας και φαρμάκου
Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *
Δ